Česká spořitelna Servis 24 internetbanking

Česká spořitelna, která je součástí Erste Bank Group, operuje v Česku s více jak 5 miliony klienty. Je považována za stálici na našem bankovním trhu a v současné době nás i silně atakuje reklamními spoty s usměvavým „Tomášem“ a jeho plavovlasou kolegyní. Konkurence je silná a ani Spořitelna nechce na trhu ztrácet.
Leč Česká spořitelna patří spíše k „dražším“ ústavům, co se poplatků za vedení účtu a jednotlivé transakce týká. Internetové bankovnictví tu nabízí určitý únik z těchto mnohdy pro obyčejného uživatele nesmyslných a vysokých plateb. Uveďme si pár příkladů. U klasického sporožira platíme za vedení účtu 20 Kč, převedením účtu na Osobní a zavedením internetového bankovnictví se však vedení účtu paradoxně navýší na 69 Kč za měsíč, avšak s tím, že další poplatky za platební kartu a elektronický měsíční výpis jsou již nulové. Aktivací výběrů z bankomatu CS pak za tři výběry z bankomatu se rovněž nic neplatí. Lze tedy klesnout z hypotetického schématu měsíčních poplatků ze 101 Kč na 69 Kč díky internetbanking a CS. Výběr peněz kartou např. v supermarketu je také zadarmo narozdíl od výběru při osobní návštěvě u pobočky České spořitelny, kde je uživateli naúčtován poplatek za výběr jeho vlastních peněz 65 Kč! Ovšem platit musíme v internetbanking i za bezhotovostní transakce, které si vlastně vyťukáme sami na vlastním počítači.
Službu internetového bankovnictví nabízí Česká spořitelna pod názvem Servis 24 Internetbanking a stejně tak, jako KB zpřístupňuje snadný videomanuál pro první přihlášení na adrese http://www.youtube.com/user/ceskasporitelna#p/u/0/gbsWiOjbgSk. a nebo stručný pětikrokový návod v psané formě. Uživatel zadá do svého prohlížeče adresu www.servis24.cz, a při první návštěvě vloží do formuláře klientské číslo a heslo pro Telebanking a změní si nové heslo pro Česká spořitelna Servis 24 Inernetbanking. Službu lze aktivovat i na pobočce České spořitelny.
Bezpečnostní prvky internetového bankovnictví proti zneužití třetími osobami jsou chráněny klientským číslem, heslem pro Internetbanking, klientským certifikátem či SMS, jejichž autorizaci je však nutné udělat na pobočce České spořitelny nebo o ni požádat písemně. Pak na mobil lze zasílat různé pohyby na účtě podle vlastní potřeby.
Pomocí internetbanking lze v České spořitelně hradit E-faktury společností ČEZ, E.ON, RWE a nově od 28. února 2011 i České pojišťovny. Vyjma klasických operací, jako výše zůstatku, pohyby, nastavení, změna či zrušení trvalého příkazu apod., lze sjednat přeschválení spotřebitelského úvěru, kontokorentní úvěru nebo Chytré karty, dobýt si TWIST nebo O2 kartu, kontaktovat poradce na telefonní lince 956 777 956, popř. na e-mailové adrese servis24@csas.cz.